Manway Round (Type 50/1P/A-6)
- Stock: In Stock
- Model: M316ROP500
- Weight: 8.80kg
- In Stock: Perth / Hobart (Low QTY)
$974.55
Ex Tax: $885.95
Your shopping cart is empty!
| Code | 50/1P/A-6 |
| AISI | 316L |
| Access Diametre | 502mm |
| Neck Width | 90mm |
| Neck Thick | 2.0mm |
| Lid Thick. | 2.0mm |
| Max P.(Bar) | 0.07 |
| Wgt (kg) | 8.8 |
| Arm | Single |
| Door | Outward opening, pivot hinged |
| Product Spec | |
| Grade | 316/L |
| Product Category | Manways |
| Shape | Round |
| Size | 502mm |
| Type | Type 50/1P/A-6 |