Manway Rectangular (Type 116-6)
- Stock: In Stock
- Model: M316RO530406060L
- Weight: 20.10kg
- In Stock: Perth
$2,175.91
Ex Tax: $1,978.10
Your shopping cart is empty!
| Code | 116-6 |
| AISI | 316L |
| Access Size | 530x406mm |
| Neck Width | 60mm |
| Neck Thick | 10.0mm |
| Lid Thick. | 2.0mm |
| Max P.(Bar) | 0.8 |
| Wgt (kg) | 23.0 |
| Door | Outward opening |
| Product Spec | |
| Grade | 316/L |
| Product Category | Manways |
| Shape | Rectangular |
| Size | 530 x 406mm |
| Type | Type 116-6 |