Manway Round (Type 22/1S/A-6)
- Stock: In Stock
- Model: M316ROP220
- Weight: 7.50kg
- In Stock: Perth
$446.22
Ex Tax: $405.65
Your shopping cart is empty!
| Code | 22/1S/A-6 |
| AISI | 316L |
| Access Diametre | 223mm |
| Neck Width | 90mm |
| Neck Thick | 2.0mm |
| Lid Thick. | 1.5mm |
| Max P.(Bar) | 0.1 |
| Wgt (kg) | 3.5 |
| Arm | Single |
| Door | Outward opening, not pivot hinged |
| Product Spec | |
| Grade | 316/L |
| Product Category | Manways |
| Shape | Round |
| Size | 223mm |
| Type | Type 22/1S/A-6 |