Manway Round (Type 80/1B-6)
- Stock: In Stock
- Model: M316ROP800
- Weight: 19.00kg
- In Stock: Perth
$3,064.60
Ex Tax: $2,786.00
Your shopping cart is empty!
| Code | 80/1B-6 |
| AISI | 316L |
| Access Diametre | 802mm |
| Neck Width | 100mm |
| Neck Thick | 3.0mm |
| Lid Thick. | 2.0mm |
| Max P.(Bar) | 0.05 |
| Wgt (kg) | 32.5 |
| Arm | Double |
| Door | Outward opening, pivot hinged |
| Product Spec | |
| Grade | 316/L |
| Product Category | Manways |
| Shape | Round |
| Size | 802mm |
| Type | Type 80/1B-6 |