Post Reducer Flat 51mm, 316 Mirror Finish
- Stock: In Stock
- Model: FTBPRF316051
- Weight: 0.16kg
- In Stock: Perth
$68.31
Ex Tax: $62.10
Your shopping cart is empty!
1.5mm thick 316
| Tube OD | Wall | A | B | H | Weight |
| 2" | 1.5mm | 1" | 50.8mm | 87.5mm | 167g |

Disclaimer: Typically all cast stainless steel balustrade fittings are designed for service in onshore, non-harsh environments i.e. non-marine. Use of cast stainless steel Balustrade fittings in a harsh environments is therefore not recommended.
| Product Spec | |
| Grade | 316 |
| OD | 51.00mm |
| Polished Grit | Mirror |
| Product Category | Balustrade Fittings Round |
| Shape | Round |
| Size | 51mm |
| Type | Post Reducer Flat |
| Wall Thickness | 1.50mm |